wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od właściwego i dokładnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz